  • 25PZJ470M10X9
25PZJ470M10X9
advertisement
Manufacturer No:
25PZJ470M10X9
Manufacturer:
Rubycon
HK JDW NO:
683-25PZJ470M10X9
Package:
Radial, Can
Datasheet:
Description:
CAP ALUM POLY HYB 470UF 25V T/H
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
25PZJ470M10X9
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Surface Mount Land Size
  • Mfr
    Rubycon
  • Operating Temperature
    -55°C ~ 125°C
  • Series
    PZJ
  • Size / Dimension
    0.394" Dia (10.00mm)
  • Tolerance
    ±20%
  • Type
    Hybrid
  • Applications
    Automotive
  • Voltage - Rated
    25 V
  • Capacitance
    470 μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    20mOhm
  • Lead Spacing
    0.197" (5.00mm)
  • Ripple Current @ Low Frequency
    140 mA @ 100 Hz
  • Ripple Current @ High Frequency
    2.8 A @ 100 kHz