  • 2534R-68J
2534R-68J
advertisement
Manufacturer No:
2534R-68J
Manufacturer:
API Delevan Inc.
HK JDW NO:
79-2534R-68J
Package:
Radial, Vertical Cylinder
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2534R-68J
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Vertical Cylinder
  • Terminal Shape
    WIRE
  • Material - Core
    Ferrite
  • Shape/Size Description
    CYLINDRICAL PACKAGE
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2534R
  • Published
    2010
  • Size / Dimension
    0.250Dia 6.35mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e2
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Radial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Type
    Molded
  • Terminal Finish
    Tin/Copper (Sn99.3Cu0.7)
  • HTS Code
  • Shielding
    NO
  • Number of Functions
    1
  • Current Rating
    18mA
  • Lead Pitch
    5.33mm
  • Lead Length
    41.15mm
  • Lead Spacing
    4.825mm
  • Inductance
    68mH
  • Test Frequency
    79kHz
  • DC Resistance (DCR)
    510Ohm Max
  • Max DC Current
    18mA
  • Frequency - Self Resonant
    150kHz
  • Inductor Application
    RF INDUCTOR
  • Q @ Freq
    30 @ 79kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    30
  • Inductance Frequency - Test
    79kHz
  • Q Factor
    30
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    8.76mm
  • Height Seated (Max)
    0.345 8.76mm