  • 252A203B40NB
252A203B40NB
advertisement
Manufacturer No:
252A203B40NB
Manufacturer:
CTS Electrocomponents
HK JDW NO:
221-252A203B40NB
Package:
Datasheet:
252A203B40NB
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
252A203B40NB
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -10°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2008
  • Series
    252
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    Not Applicable
  • Type
    Joystick, 2 - Axis
  • Resistance
    20kOhm
  • Voltage - Rated DC
    5V
  • Output
    Analog (Resistive)
  • Termination Style
    PC Pin
  • Voltage - Rated AC
    50V