  • 252012CDMCCDS-4R7MC
252012CDMCCDS-4R7MC
advertisement
Manufacturer No:
252012CDMCCDS-4R7MC
HK JDW NO:
738-252012CDMCCDS-4R7MC
Package:
1008 (2520 Metric)
Description:
Quantity:
In Stock : 2567
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Product Details
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
252012CDMCCDS-4R7MC
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    1008 (2520 Metric)
  • Material - Core
    Metal
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Series
    252012CDMCC/DS
  • Size / Dimension
    0.098Lx0.079W 2.50mmx2.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Discontinued
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Type
    Molded
  • Current Rating (Amps)
    1.4A
  • Shielding
    Shielded
  • Inductance
    4.7μH
  • DC Resistance (DCR)
    264mOhm Max
  • Inductance Frequency - Test
    1MHz
  • Current - Saturation
    1.7A
  • Height Seated (Max)
    0.047 1.20mm