  • 251R15S6R2DV4E
251R15S6R2DV4E
advertisement
Manufacturer No:
251R15S6R2DV4E
HK JDW NO:
406-251R15S6R2DV4E
Datasheet:
251R15S6R2DV4E
Description:
S 6.2pF 250V Ceramic Capacitor ±0.5pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
251R15S6R2DV4E
    0805 (2012 Metric)
  • Weight
    5.499807mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.5pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    6.2pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Height
    1.27mm
  • Length
    2.032mm
  • Width
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.046 1.17mm
  • Thickness
    1.1684mm