  • 251R15S390JV4E
251R15S390JV4E
advertisement
Manufacturer No:
251R15S390JV4E
HK JDW NO:
406-251R15S390JV4E
Datasheet:
251R15S390JV4E
Description:
S 39pF Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C 2 Terminations High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 3501
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
251R15S390JV4E
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
    0805 (2012 Metric)
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2005
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±5%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Q, Low Loss, Ultra Low ESR
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Capacitance
    39pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    1.27mm
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Height
    1.27mm
  • Thickness (Max)
    0.046 1.17mm
  • Thickness
    1.1684mm