  • 251R15S2R4AV4E
251R15S2R4AV4E
advertisement
Manufacturer No:
251R15S2R4AV4E
HK JDW NO:
406-251R15S2R4AV4E
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
251R15S2R4AV4E
Description:
S 2.4pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0805 (2012 Metric)
Quantity:
In Stock : 13282
Step5Bar-code shipping tag
251R15S2R4AV4E
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.080Lx0.050W 2.03mmx1.27mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
    RF, Microwave, High Frequency
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    2.4pF
  • Thickness (Max)
    0.046 1.17mm