  • 251R14S430JV4T
251R14S430JV4T
advertisement
Manufacturer No:
251R14S430JV4T
HK JDW NO:
406-251R14S430JV4T
Datasheet:
251R14S430JV4T
Description:
S 43pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 6246
Share
Qty
Unit Price
Ext Price
Not the price you want? Send RFQ Now and we'll contact you ASAP.
Step5Bar-code shipping tag
251R14S430JV4T
  • Factory Lead Time
    6 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    43pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Length
    1.5748mm
  • Width
    812.8μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.89mm