  • 251R14S1R5AV4T
251R14S1R5AV4T
advertisement
Manufacturer No:
251R14S1R5AV4T
HK JDW NO:
406-251R14S1R5AV4T
Datasheet:
251R14S1R5AV4T
Description:
S 1.5pF 250V Ceramic Capacitor ±0.05pF C0G NP0 0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm -55°C~125°C High Q, Low Loss, Ultra Low ESR Surface Mount, MLCC 0603 (1608 Metric)
Quantity:
In Stock : 16332
Step5Bar-code shipping tag
251R14S1R5AV4T
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Surface Mount
    0603 (1608 Metric)
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.062Lx0.032W 1.57mmx0.81mm
  • Tolerance
    ±0.05pF
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    1.5pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Depth
    810μm
  • Height
    890μm
  • Length
    1.57mm
  • Width
    810μm
  • Thickness (Max)
    0.035 0.89mm