  • 25146NAB
25146NAB
advertisement
Manufacturer No:
25146NAB
HK JDW NO:
67-25146NAB
Package:
Datasheet:
25146NAB
Description:
SWITCH, SLIDE, DPDT, 4A, 250V, THD
Step5Bar-code shipping tag
25146NAB
technical specifications, attributes, parameters and parts with similar specifications to 25146NAB.
  • Factory Lead Time
    5 Weeks
  • Contact Material
    Silver (Ag)
  • Contact Plating
    Silver
    Through Hole
  • Number of Pins
  • Operating Temperature
    -40°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
    PC Pin
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated DC
    30V
  • Current Rating (Amps)
    4A AC 1A DC
  • Current Rating
    1A
  • Voltage - Rated AC
    125V
  • Body Length or Diameter
    14.097mm
  • Actuator Type
    Flush
  • Circuit
    DPDT
  • Switch Function
    On-On
  • Contact Resistance
    10mOhm
  • Insulation Resistance
    1000000000Ohm
  • Contact Current(DC)-Max
    3A
  • Contact Current Rating
    4A
  • Illumination Type
    Non-Illuminated
  • Contact Current(AC)-Max
    2A
  • PCB Hole Count
    6
  • Switch Travel
    4.00mm
    PARTIAL
  • Length - Termination
    0.15 inch