  • 2512R-683G
2512R-683G
advertisement
Manufacturer No:
2512R-683G
HK JDW NO:
79-2512R-683G
Step5Bar-code shipping tag
2512R-683G
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.255Lx0.105W 6.48mmx2.67mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Shielding
    Unshielded
  • Number of Functions
  • Depth
    2.67mm
  • Current Rating
    281mA
  • Inductance
    68μH
  • Test Frequency
    2.5MHz
  • DC Resistance (DCR)
    5.1Ohm Max
  • Max DC Current
    281mA
  • Current - Saturation
    211mA
  • Height
    2.79mm
  • Height Seated (Max)
    0.110 2.79mm