  • 2508051027Y1
2508051027Y1
advertisement
Manufacturer No:
2508051027Y1
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2508051027Y1
Package:
0805 (2012 Metric)
Datasheet:
2508051027Y1
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 1KOhm 25% 100MHz 1A 300mOhm DCR 0805 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2508051027Y1
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0805 (2012 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.079Lx0.049W 2.00mmx1.25mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    1kOhm
  • Max DC Current
    1A
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    1A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    300mOhm
  • Height
    900μm
  • Length
    2mm