  • 2506031007H0
2506031007H0
advertisement
Manufacturer No:
2506031007H0
Manufacturer:
Fair-Rite Products Corp.
HK JDW NO:
267-2506031007H0
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
Description:
Ferrite Beads Multi-Layer 10Ohm 25% 100MHz 700mA 100mOhm DCR 0603 T/R
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2506031007H0
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Material
    Ferrite
  • Weight
    2.012816mg
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Tolerance
    25%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • ECCN Code
    EAR99
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn)
  • HTS Code
  • Subcategory
    Other Filters
  • Packing Method
    TAPE AND REEL
  • Number of Functions
    1
  • Construction
    Chip Bead
  • Test Frequency
    100MHz
  • Impedance
    10Ohm
  • Max DC Current
    700mA
  • Filter Type
    Signal Line
  • Rated Current
    0.7A
  • Number of Lines
    1
  • DC Resistance (DCR) (Max)
    100mOhm
  • Current Rating (Max)
    900mA
  • Height
    800μm
  • Width
    0.8mm