  • 2500R-62J
2500R-62J
advertisement
Manufacturer No:
2500R-62J
HK JDW NO:
79-2500R-62J
Step5Bar-code shipping tag
2500R-62J
  • Operating Temperature
    -55°C~105°C
  • Size / Dimension
    0.240Diax0.740L 6.10mmx18.80mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Packing Method
    TR, 14 INCH
  • Current Rating
    58mA
  • Lead Length
    36.58mm
  • Inductance
    5mH
  • Test Frequency
    250kHz
  • DC Resistance (DCR)
    50Ohm Max
  • Max DC Current
    58mA
  • Frequency - Self Resonant
    1.3MHz
  • Q @ Freq
    80 @ 250kHz
  • Quality Factor-Min (at L-nom)
    80
  • Q Factor
    80
  • Diameter
    6.1mm