  • 2500LP14B0400T
2500LP14B0400T
advertisement
Manufacturer No:
2500LP14B0400T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-2500LP14B0400T
Package:
0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
Datasheet:
Description:
Signal Conditioning LOW PASS FILTER 2.5GHz
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2500LP14B0400T
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric), 6 PC Pad
  • Weight
    2.012816mg
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    0.063Lx0.032W 1.60mmx0.80mm
  • Part Status
    Obsolete
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Max Operating Temperature
    85°C
  • Min Operating Temperature
    -40°C
  • Frequency
    2.5GHz Center
  • Impedance
    50Ohm
  • Bandwidth
    400MHz
  • Filter Type
    Low Pass
  • Insertion Loss
    0.62dB
  • Insertion Loss (dB)
    0.62 dB
  • Height (Max)
    0.028 0.70mm