  • 250-100RM-S
250-100RM-S
advertisement
Manufacturer No:
250-100RM-S
Manufacturer:
Anaren
HK JDW NO:
70-250-100RM-S
Package:
Datasheet:
250-100RM-S
Description:
250-100RM-S datasheet pdf and Attenuators product details from Anaren stock available at HK JDW
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
250-100RM-S
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Max Operating Temperature
    150°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Thick Film
  • Additional Feature
    OPERATING FREQUENCY: 2GHZ
  • HTS Code
  • Subcategory
    Fixed Resistors
  • Power Rating
    250W
  • Packing Method
    TR
  • Depth
    9.53mm
  • Resistor Type
    FIXED RESISTOR
  • Military Standard
    Not
  • Rated Temperature
    100°C
  • Impedance
    100Ohm
  • Frequency Range
    0Hz~2GHz
  • Length
    24.77mm
  • RoHS Status
    RoHS Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Surface Mount
    YES
  • Terminal Shape
    FLAT
  • Mounting Feature
    SURFACE MOUNT
  • Packaging
    Tray
  • Published
    2002
  • Tolerance
    5%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Number of Terminations
    2
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Resistance
    100Ohm