  • 2499-540-X7R0-102PLF
2499-540-X7R0-102PLF
advertisement
Manufacturer No:
2499-540-X7R0-102PLF
HK JDW NO:
221-2499-540-X7R0-102PLF
Package:
Axial, Bushing
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2499-540-X7R0-102PLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2010
  • Series
    2499
  • Size / Dimension
    0.236Diax0.610L 6.00mmx15.50mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    1000pF
  • Voltage - Rated DC
    500V
  • Voltage
    500V
  • Current
    10A
  • Max DC Current
    10A
  • Thread Size
    M5x0.8
  • Length
    15.494mm