  • 2499-003-X7R0-101MLF
2499-003-X7R0-101MLF
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X7R0-101MLF
HK JDW NO:
221-2499-003-X7R0-101MLF
Description:
CAP FEEDTHRU 100PF 250V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X7R0-101MLF
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2012
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    100pF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    250V
  • Max DC Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm