  • 2499-003-X5S0-152MLF
2499-003-X5S0-152MLF
advertisement
Manufacturer No:
2499-003-X5S0-152MLF
HK JDW NO:
221-2499-003-X5S0-152MLF
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 500V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2499-003-X5S0-152MLF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Through Hole
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2006
  • Size / Dimension
    0.250Diax0.468L 6.35mmx11.89mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e4
  • Pbfree Code
    yes
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5S
  • Terminal Finish
    Silver (Ag)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Number of Functions
    1
  • Depth
    6.35mm
  • Voltage
    500V
  • Current
    20A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    6.35mm
  • Height
    11.8872mm