  • 2482-043-X5U0-152M
2482-043-X5U0-152M
advertisement
Manufacturer No:
2482-043-X5U0-152M
HK JDW NO:
221-2482-043-X5U0-152M
Package:
Axial - No Leads
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 250V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2482-043-X5U0-152M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Axial - No Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
    2482
  • Size / Dimension
    0.195Diax0.250L 4.95mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5U
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D4.95XH6.35 (mm)/D0.195XH0.25 (inch)
  • Voltage
    250V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm
  • Diameter
    4.95mm
  • Height
    6.35mm