  • 2463-003-X5U0-152P
2463-003-X5U0-152P
advertisement
Manufacturer No:
2463-003-X5U0-152P
HK JDW NO:
221-2463-003-X5U0-152P
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 200V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2463-003-X5U0-152P
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Panel
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.155L 2.39mmx3.94mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • ECCN Code
    EAR99
  • Voltage - Rated
    200V
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D2.39XL3.94 (mm)/D0.0.94XL0.155 (inch)
  • Dielectric
    X5U
  • Current
    10A
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    22dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (dB)
    22 dB
  • Diameter
    2.39mm