  • 2463-000-X7U0-152P
2463-000-X7U0-152P
advertisement
Manufacturer No:
2463-000-X7U0-152P
HK JDW NO:
221-2463-000-X7U0-152P
Package:
Axial, Shoulder - No Leads
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1500PF 100V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2463-000-X7U0-152P
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mount
    Chassis Mount, Through Hole
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Shoulder - No Leads
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2017
  • Series
    2463
  • Size / Dimension
    0.094Diax0.155L 2.39mmx3.94mm
  • Tolerance
    0% +100%
  • Pbfree Code
    no
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Solder
  • ECCN Code
    EAR99
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1500pF
  • Number of Functions
    1
  • Physical Dimension
    D2.39XL3.94 (mm)/D0.0.94XL0.155 (inch)
  • Max Voltage Rating (DC)
    100V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Insertion Loss
    22dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (dB)
    22 dB
  • Diameter
    2.39mm