  • 2461-002-X7V0-102MLF
2461-002-X7V0-102MLF
advertisement
Manufacturer No:
2461-002-X7V0-102MLF
HK JDW NO:
221-2461-002-X7V0-102MLF
Package:
Axial, Bushing
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 100V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2461-002-X7V0-102MLF
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Panel
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.124Diax0.165L 3.15mmx4.19mm
  • Tolerance
    ±20%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Axial
  • Temperature Coefficient
    X7V
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    1000pF
  • Dielectric
    X7V
  • Current
    20A
  • Insertion Loss
    20dB @ 100MHz
  • Insertion Loss (dB)
    20 dB
  • Length
    4.19mm