  • 2450BM14G0011T
2450BM14G0011T
advertisement
Manufacturer No:
2450BM14G0011T
Manufacturer:
Johanson Technology Inc.
HK JDW NO:
406-2450BM14G0011T
Package:
0603 (1608 Metric)
Datasheet:
2450BM14G0011T
Description:
BALUN 2.4GHZ-2.5GHZ 0603
Step5Bar-code shipping tag
2450BM14G0011T
    Select All
  • Factory Lead Time
    11 Weeks
  • Mounting Type
    Surface Mount
  • Package / Case
    0603 (1608 Metric)
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2000
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Terminal Finish
    Tin (Sn)
  • Additional Feature
    TR
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Operating Temperature (Max)
    85°C
  • Physical Dimension
    L1.6XB0.8XH0.6 (mm)/L0.063XB0.031XH0.024 (inch)
  • Operating Temperature (Min)
    -40°C
  • Filter Type
    CERAMIC BPF
  • Frequency Range
    2.4GHz~2.5GHz
  • Insertion Loss (Max)
    1.5dB
  • Return Loss-Min
    9.5dB
  • Center or Cutoff Frequency (fo/fc)
    2450MHz
  • Impedance - Unbalanced/Balanced
    50 / -Ohm
  • Phase Difference
    180° ±10°
  • Average Input Power
    2W
  • Input/Output Impedance
    50Ohm
  • Height
    0.6mm
  • Length
    1.6mm
  • Width
    0.8mm