  • 2443-007-X5S0-102M
2443-007-X5S0-102M
advertisement
Manufacturer No:
2443-007-X5S0-102M
HK JDW NO:
221-2443-007-X5S0-102M
Package:
Axial, Bushing - 2 Hooked Leads
Datasheet:
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 500V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2443-007-X5S0-102M
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mount
    Screw
  • Package / Case
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    2443
  • Size / Dimension
    0.312Diax0.886L 7.92mmx22.51mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5S
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    500V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    1/4-28
  • Diameter
    7.92mm