  • 2430-008-X5F0-102M
2430-008-X5F0-102M
advertisement
Manufacturer No:
2430-008-X5F0-102M
HK JDW NO:
221-2430-008-X5F0-102M
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
Step5Bar-code shipping tag
2430-008-X5F0-102M
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Mounting Type
    PANEL MOUNT
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Published
    2015
  • Series
    2430
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.350L 3.96mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e0
  • Pbfree Code
    no
    1 (Unlimited)
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Terminal Finish
    Tin/Lead (Sn/Pb)
  • Additional Feature
    C-TYPE CIRCUIT
  • HTS Code
  • Capacitance
    1000pF
  • Number of Functions
    1
  • Voltage
    200V
  • Filter Type
    FEED THROUGH CAPACITOR
  • Thread Size
    6-32
  • Insulation Resistance-Min
    10000MOhm