  • 2430-003-X5F0-102MLF
2430-003-X5F0-102MLF
advertisement
Manufacturer No:
2430-003-X5F0-102MLF
HK JDW NO:
221-2430-003-X5F0-102MLF
Package:
Axial, Bushing
Description:
CAP FEEDTHRU 1000PF 200V AXIAL
Purchasing and Inquiry
See Relate Datesheet
Step5Bar-code shipping tag
2430-003-X5F0-102MLF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Mounting Type
    Chassis Mount
  • Package / Case
    Axial, Bushing
  • Operating Temperature
    -55°C~85°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2015
  • Series
    2430
  • Size / Dimension
    0.156Diax0.350L 3.96mmx8.90mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X5F
  • Voltage - Rated
    200V
  • Capacitance
    1000pF
  • Current
    5A