  • 2406KL-05W-B19-L50
2406KL-05W-B19-L50
advertisement
Manufacturer No:
2406KL-05W-B19-L50
HK JDW NO:
567-2406KL-05W-B19-L50
Step5Bar-code shipping tag
2406KL-05W-B19-L50
  • Weight
    0.099lb 44.91g
  • Operating Temperature
    14~140°F -10°C~60°C
  • Series
    06015KA
  • Published
    2008
  • Size / Dimension
    Square - 60mm Lx60mm H
  • Feature
    Speed Sensor (Tach)
  • Voltage - Rated
    24VDC
  • Current Rating (Amps)
    0.040A
  • Max Power Dissipation
    960mW
  • Current Rating
    40mA
  • Approval Agency
    CE, CSA, UL, VDE
  • Lifetime @ Temp
    70000 Hrs @ 25°C
  • Life (Hours)
    70000 hours
  • RPM
    1800 RPM
  • Air Flow
    6.7 CFM (0.188m3/min)
  • Noise
    19.0 dB
  • Voltage Range
    18.5V~27.6VDC
  • Static Pressure
    0.034 in H2O (8.5 Pa)