  • 23FD3310A-F
23FD3310A-F
advertisement
Manufacturer No:
23FD3310A-F
HK JDW NO:
192-23FD3310A-F
Package:
Radial, Can
Datasheet:
23FD3310A-F
Description:
MPF 10μF Film Capacitor ±10% Radial, Can Quick Connect, Disconnect 330V-AC Polypropylene (PP), Metallized
Step5Bar-code shipping tag
23FD3310A-F
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    10 Weeks
  • Mounting Type
    Chassis Mount, Requires Holder/Bracket
  • Package / Case
    Radial, Can
  • Dielectric Material
    Polypropylene (PP), Metallized
  • Operating Temperature
    -40°C~70°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    MPF
  • Published
    2016
  • Size / Dimension
    2.125Dia 53.98mm Lip
  • Tolerance
    ±10%
  • Pbfree Code
    yes
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Termination
    Quick Connect, Disconnect
  • Applications
    Motor Run; Power Factor Correction (PFC)
  • Capacitance
    10μF
  • Reach Compliance Code
    unknown
  • Voltage - Rated AC
    330V
  • Lead Spacing
    0.813 20.64mm
  • Height Seated (Max)
    2.630 66.80mm