  • 227LMX400MWBF
227LMX400MWBF
advertisement
Manufacturer No:
227LMX400MWBF
Manufacturer:
Illinois Capacitor
HK JDW NO:
373-227LMX400MWBF
Package:
Radial, Can - Snap-In
Datasheet:
227LMX400MWBF
Description:
LMX 220μF Capacitor ±20% Bulk Through Hole -25°C~105°C Polar Radial, Can - Snap-In
Step5Bar-code shipping tag
227LMX400MWBF
  • Type
    Parameter
    Select All
  • Factory Lead Time
    22 Weeks
  • Mounting Type
    Through Hole
  • Package / Case
    Radial, Can - Snap-In
  • Operating Temperature
    -25°C~105°C
  • Packaging
    Bulk
  • Series
    LMX
  • Published
    2016
  • Tolerance
    ±20%
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    400V
  • Capacitance
    220μF
  • ESR (Equivalent Series Resistance)
    1.5071Ohm @ 120Hz
  • Lead Spacing
    0.394 10.00mm
  • Lifetime @ Temp
    5000 Hrs @ 105°C