  • 2225Y6300563MXT
2225Y6300563MXT
advertisement
Manufacturer No:
2225Y6300563MXT
HK JDW NO:
419-2225Y6300563MXT
Datasheet:
2225Y6300563MXT
Description:
FlexiCap™ 0.056μF 630V Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y6300563MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.056μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm