  • 2225Y2K00560KCR
2225Y2K00560KCR
advertisement
Manufacturer No:
2225Y2K00560KCR
HK JDW NO:
419-2225Y2K00560KCR
Datasheet:
2225Y2K00560KCR
Description:
FlexiCap™ 56pF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y2K00560KCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    56pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm