  • 2225Y2500391JCR
2225Y2500391JCR
advertisement
Manufacturer No:
2225Y2500391JCR
HK JDW NO:
419-2225Y2500391JCR
Datasheet:
2225Y2500391JCR
Description:
FlexiCap™ 390pF 250V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y2500391JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    250V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm