  • 2225Y1K50333MXR
2225Y1K50333MXR
advertisement
Manufacturer No:
2225Y1K50333MXR
HK JDW NO:
419-2225Y1K50333MXR
Datasheet:
2225Y1K50333MXR
Description:
FlexiCap™ 0.033μF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y1K50333MXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    0.033μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm