  • 2225Y1000472FCT
2225Y1000472FCT
advertisement
Manufacturer No:
2225Y1000472FCT
HK JDW NO:
419-2225Y1000472FCT
Datasheet:
2225Y1000472FCT
Description:
FlexiCap™ 4700pF 100V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225Y1000472FCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
    FlexiCap™
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    100V
  • Capacitance
    4700pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm