  • 2225SA101KAT1A\SB
2225SA101KAT1A\SB
advertisement
Manufacturer No:
2225SA101KAT1A\SB
HK JDW NO:
66-2225SA101KAT1A\SB
Package:
2225 (5763 Metric)
Datasheet:
Description:
100pF 1500V 1.5kV Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225SA101KAT1A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    1500V 1.5kV
  • Capacitance
    100pF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm