  • 2225PC125KAT3A
2225PC125KAT3A
advertisement
Manufacturer No:
2225PC125KAT3A
HK JDW NO:
66-2225PC125KAT3A
Package:
2225
Datasheet:
Description:
1.2μF Ceramic Capacitor 10% 15% ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
2225PC125KAT3A
    Select All
  • Factory Lead Time
    12 Weeks
  • Package / Case
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Tolerance
    10%
  • Temperature Coefficient
    15% ppm/°C
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.2μF
  • Voltage - Rated DC
    250V
  • Packing Method
    TR, 13 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    X7R
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    5.6mm