  • 2225J6K00821MXT
2225J6K00821MXT
advertisement
Manufacturer No:
2225J6K00821MXT
HK JDW NO:
419-2225J6K00821MXT
Datasheet:
2225J6K00821MXT
Description:
820pF 6000V 6kV Ceramic Capacitor ±20% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J6K00821MXT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±20%
  • Voltage - Rated
    6000V 6kV
  • Capacitance
    820pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm