  • 2225J5000823KXR
2225J5000823KXR
advertisement
Manufacturer No:
2225J5000823KXR
HK JDW NO:
419-2225J5000823KXR
Datasheet:
2225J5000823KXR
Description:
0.082μF 500V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J5000823KXR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    0.082μF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm