  • 2225J5000100FFT
2225J5000100FFT
advertisement
Manufacturer No:
2225J5000100FFT
HK JDW NO:
419-2225J5000100FFT
Datasheet:
2225J5000100FFT
Description:
10pF 500V Ceramic Capacitor ±1% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J5000100FFT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±1%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    500V
  • Capacitance
    10pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm