  • 2225J0160330GFR
2225J0160330GFR
advertisement
Manufacturer No:
2225J0160330GFR
HK JDW NO:
419-2225J0160330GFR
Datasheet:
2225J0160330GFR
Description:
33pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225J0160330GFR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.248W 5.70mmx6.30mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Applications
    High Reliability
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    33pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm