  • 2225HA391KATME
2225HA391KATME
advertisement
Manufacturer No:
2225HA391KATME
HK JDW NO:
66-2225HA391KATME
Description:
390pF Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225HA391KATME
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0
  • Terminal Finish
    Matte Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Capacitance
    390pF
  • Voltage - Rated DC
    3kV
  • Packing Method
    TR, 7 Inch
  • Depth
    6.35mm
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    3000V
  • Size Code
  • Custom Capabilities
    Uncoated/ Epoxy Coated N , L, J Leads
  • Height
    2.54mm
  • Length
    5.72mm
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm
  • Thickness
    2.54mm