  • 2225GC123KAT3A\SB
2225GC123KAT3A\SB
advertisement
Manufacturer No:
2225GC123KAT3A\SB
HK JDW NO:
66-2225GC123KAT3A\SB
Description:
0.012μF 2000V 2kV Ceramic Capacitor ±10% X7R 0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm -55°C~125°C High Voltage Surface Mount, MLCC 2225 (5763 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2225GC123KAT3A\SB
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.225Lx0.250W 5.72mmx6.35mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Feature
    High Voltage
  • Part Status
    Active
  • Moisture Sensitivity Level (MSL)
    1 (Unlimited)
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    2000V 2kV
  • Capacitance
    0.012μF
  • Thickness (Max)
    0.100 2.54mm