  • 22252A152KAT2A
22252A152KAT2A
advertisement
Manufacturer No:
22252A152KAT2A
HK JDW NO:
66-22252A152KAT2A
Package:
2225
Datasheet:
Description:
1.5nF Ceramic Capacitor 10% 30ppm/Cel ppm/°C 2 Terminations 2225
Step5Bar-code shipping tag
22252A152KAT2A
    Select All
  • Mount
    Surface Mount
  • Package / Case
    2225
  • Terminal Shape
    WRAPAROUND
  • Number of Pins
    2
  • Packaging
    Tape & Reel
  • Tolerance
    10%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Pbfree Code
    yes
  • Number of Terminations
    2
  • ECCN Code
    EAR99
  • Temperature Coefficient
    30ppm/Cel ppm/°C
  • Terminal Finish
    Tin (Sn) - with Nickel (Ni) barrier
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Capacitance
    1.5nF
  • Voltage - Rated DC
    200V
  • Packing Method
    TR, EMBOSSED, 7 INCH
  • Depth
    6.35mm
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Dielectric
    C0G
  • Temperature Characteristics Code
    C0G
  • Multilayer
    Yes
  • Length
    5.72mm