  • 2220Y1K20471GCT
2220Y1K20471GCT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y1K20471GCT
HK JDW NO:
419-2220Y1K20471GCT
Datasheet:
2220Y1K20471GCT
Description:
FlexiCap™ 470pF 1200V 1.2kV Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y1K20471GCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Voltage - Rated
    1200V 1.2kV
  • Capacitance
    470pF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.20mm