  • 2220Y0160470GCR
2220Y0160470GCR
advertisement
Manufacturer No:
2220Y0160470GCR
HK JDW NO:
419-2220Y0160470GCR
Datasheet:
2220Y0160470GCR
Description:
FlexiCap™ 47pF 16V Ceramic Capacitor ±2% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y0160470GCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±2%
  • Feature
    Soft Termination
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Applications
    Boardflex Sensitive
  • Voltage - Rated
    16V
  • Capacitance
    47pF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.20mm