  • 2220Y0100274KCT
2220Y0100274KCT
advertisement
Manufacturer No:
2220Y0100274KCT
HK JDW NO:
419-2220Y0100274KCT
Datasheet:
2220Y0100274KCT
Description:
FlexiCap™ 0.27μF 10V Ceramic Capacitor ±10% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Soft Termination Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220Y0100274KCT
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Tape & Reel (TR)
  • Published
    2014
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
  • Temperature Coefficient
    C0G NP0 1B
  • Voltage - Rated
    10V
  • Capacitance
    0.27μF
  • Thickness (Max)
    0.165 4.20mm