  • 2220SC223MAT9A
2220SC223MAT9A
advertisement
Manufacturer No:
2220SC223MAT9A
HK JDW NO:
66-2220SC223MAT9A
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220SC223MAT9A
Description:
0.022μF Ceramic Capacitor ±20% X7R 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C 2 Terminations High Voltage Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220SC223MAT9A
    Select All
  • Factory Lead Time
    14 Weeks
  • Package / Case
    2220 (5750 Metric)
  • Dielectric Material
    CERAMIC
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Packaging
    Bulk
  • Published
    2007
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±20%
  • JESD-609 Code
    e3
  • Feature
    High Voltage
  • Temperature Coefficient
    X7R
  • Capacitance
    0.022μF
  • Voltage - Rated DC
    1.5kV
  • Depth
    5mm
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
  • Capacitor Type
    CERAMIC CAPACITOR
  • Temperature Characteristics Code
    X7R
  • Rated (DC) Voltage (URdc)
    1500V
  • Height
    3.3mm
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.130 3.30mm
  • Thickness
    3.302mm