  • 2220J6300391JCR
2220J6300391JCR
advertisement
Manufacturer No:
2220J6300391JCR
HK JDW NO:
419-2220J6300391JCR
Datasheet:
2220J6300391JCR
Description:
390pF 630V Ceramic Capacitor ±5% C0G NP0 1B 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J6300391JCR
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±5%
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    390pF
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm