  • 2220J6300224KXT
2220J6300224KXT
advertisement
Manufacturer No:
2220J6300224KXT
HK JDW NO:
419-2220J6300224KXT
Package:
2220 (5750 Metric)
Datasheet:
2220J6300224KXT
Description:
0.22μF 630V Ceramic Capacitor ±10% X7R 2R1 0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm -55°C~125°C Surface Mount, MLCC 2220 (5750 Metric)
Step5Bar-code shipping tag
2220J6300224KXT
    Select All
  • Case Code (Metric)
    5750
  • Case Code (Imperial)
    2220
  • Dielectric
    X7R
  • Dissipation Factor
    2.5 %
  • Length
    5.7mm
  • Thickness (Max)
    0.098 2.50mm
  • RoHS Status
    ROHS3 Compliant
  • Factory Lead Time
    8 Weeks
  • Operating Temperature
    -55°C~125°C
  • Size / Dimension
    0.224Lx0.197W 5.70mmx5.00mm
  • Tolerance
    ±10%
    1 (Unlimited)
  • Termination
    SMD/SMT
  • Temperature Coefficient
    X7R 2R1
  • Max Operating Temperature
    125°C
  • Min Operating Temperature
    -55°C
  • Composition
    Ceramic
  • Applications
    General Purpose
  • Voltage - Rated
    630V
  • Capacitance
    0.22μF
  • Voltage - Rated DC
    630V
  • Depth
    5mm